Jak zatracić się w opowieści, spędzić razem czas i budować relację, czyli Mikołajki w kinie! - Flow Mummmy
LIFESTYLE

Jak zatracić się w opowieści, spędzić razem czas i budować relację, czyli Mikołajki w kinie!

Przygaszone światła, popcorn, efekty specjalne, a później przeżywanie całej opowieści jeszcze raz, czyli dyskutowanie o wrażeniach w drodze do domu. Kino! Jak ja je kochałam jak byłam mała! Oczywiście wtedy nie było multipleksów, nie było takich czadowych i zabawnych bajek, generalnie mało co było, ale i tak! Kino to moja miłość od zawsze!

Z dziećmi od lat celebrujemy swoją wymyśloną tradycję i Mikołajki spędzamy razem w kinie. Zresztą ja, jako najwieksza dorosła fanka animowanych historyjek i popcornu, koniecznie w wersji karmelowy + słony, w życiu nie przepuściłabym okazji obejrzenia nowej produkcji. Na szczęście nie ze wszystkiego człowiek musi wyrosnąć. To znaczy nie to, żebym ja w ogóle jakoś dorosła się czuła, jeżeli wiesz co mam na myśli. W kinie uwielbiam wszystko! Nawet reklamy!

Zanim jednak pokażę Wam mikołajkowe hity, dzięki którym Wasze dzieci oszaleją, a Wy same poczujecie się jakbyście znowu miały kilka lat, to opowiem Wam o czymś turbo ważnym.

University College London i Vue Entertainment przeprowadzili badania pokazujące, że kino może przynosić fascynujące korzyści poznawcze, emocjonalne i fizjologiczne.

Kino:

  • daje naszemu mózgowi możliwość poświęcenia niepodzielnej uwagi przez dłuższy czas,
  • wpływa to na widzów uspokajająco i odmładza nadmiernie pobudzone mózgi,
  • może poprawić pamięć, koncentrację i utrzymać mózg w dobrej kondycji,
  • może wpłynąć na więzi społeczne, wydajność zespołu i zmniejszyć samotność.
  • może sprawić, że uczestnik seansu będzie bardziej kreatywny i produktywny.

Uczestnicy badania UCL i Vue powiedzieli, że czuli się mniej zestresowani po obejrzeniu całego filmu

·         75% całkowicie się zatraciła w historii

·         55% stwierdziło, że ​​jest to terapeutyczne

·         45% oglądanie filmu w kinie nazwało „transcendentnym”

Ja tam im się w ogóle nie dziwię 🙂 Zero telefonu, zero rozmyślania “ohooo muszę wstawić zmywanie”, tylko ja, ekran i przekąseczki.

A teraz o nowościach w Multikinie, czyli HITY!!! My w tym roku KONIECZNIE chcemy zobaczyć “Chłopiec z chmur”, bo to wzruszająca i piękna opowieść, oraz “Clifford. Wielki czerwony pies”, bo już po samym zwiastunie wiem, że będziemy z chłopakami płakać ze śmiechu.

WILK, LEW I JA

Data premiery: 19.11

Ograniczenia wiekowe: od lat 6

Czas trwania: 100 minut

Opowieść o Almie, która wraca do krainy swojego dzieciństwa – pięknej wyspie pośrodku jeziora w Kanadzie. Tam trafia na małego wilczka i urocze lwiątko. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Cudowna opowieść o przyjaźni!

TUTAJ INFO o seansach.

 

NASZE MAGICZNE ENCANTO

Data premiery: 26.11

Ograniczenia wiekowe: brak

Czas trwania: 110 minut

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel.

TUTAJ INFO o seansach.

 

CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES

Data premiery: 3.12

Ograniczenia wiekowe: od lat 6

Czas trwania: 96 minut

Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru.

TUTAJ INFO o seansach.

 

CHŁOPIEC Z CHMUR

Data premiery: 3.12

Ograniczenia wiekowe: bez ograniczeń

Czas trwania: 114 minut

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół.

TUTAJ INFO o seansach

BING: ŚWIĘTA I INNE OPOWIEŚCI

Data premiery: pierwszy raz w Polsce na wielkim ekranie od 26.11

Ograniczenia wiekowe: bez ograniczeń

Czas trwania: 71 minut

Czy znacie tego niesfornego, czarnego króliczka? Oto Bing – bohater serii animacji, która podbiła serca młodych widzów. Świąteczną odsłonę jego przygód będzie można obejrzeć po raz pierwszy w polskich kinach już od 26 listopada w Multikinie.

TUTAJ INFO o seansach

 

Partnerem wpisu jest Multikino.

 

 

 

 

   Send article as PDF   

Leave a Comment