Język angielski na 100%, czyli jak połączyć życie i naukę w NOVAKID. - Flow Mummmy
LIFESTYLE MACIERZYŃSTWO

Język angielski na 100%, czyli jak połączyć życie i naukę w NOVAKID.

9 lat temu mój najstarszy syn został rzucony na najgłębszą wodę, na jaką można rzucić dziecko w jego wieku. 9 lat temu wyprowadziłam się na 3 lata do Irlandii, a mój (wtedy) 6 letni syn, musiał sobie poradzić w nowej szkole, z nowymi dziećmi i to takimi, które mówią w obcym języku. Dał radę? Oczywiście. Myślę, że to doświadczenie zbudowało jego pewność siebie na lata. Czy było trudno? Powiedzieć “bardzo” to jakby nic nie powiedzieć. Czy podjęłabym wtedy inną decyzję? Absolutnie. Moim błędem jednak było nie zainwestowanie w naukę języka wcześniej. Język angielski w przedszkolu to za mało…

Nie jestem super angażującą się mamą. Nie lubię się bawić w zabawy autkami (lalkami też bym nie lubiła), nie zapisuję dzieciaki na wszystkie zajęcia dodatkowe jakie są. A może po prostu miałam to szczęście, że chłopcy od razu odnaleźli to co im sprawia przyjemność? Może. Wiem jedno: sport, jakakolwiek dodatkowa aktywność oraz nauka języka angielskiego, to podstawy, takie minimum, które moje dzieci muszą ogarnąć, a moim obowiązkiem jest sprawienie, żeby im się chciało to minimum zrealizować.

Umówmy się, przy 3 dzieci z czasem bywa różnie. Zresztą co ja gadam. Nawet z jednym dzieckiem bywa z czasem różnie. Jesteśmy nie tylko rodzicami, ale także ludźmi, którzy potrzebują czasu też na swoje życie. Reasumując: z czasem zawsze bywa trudno 🙂 Dlatego moim ULUBIONYM zajęciem jest optymalizowanie wszystkiego co się da. I uwaga – nie po to, żeby zrobić jeszcze więcej, a po to, żeby jak najmniej się narobić.

Kto mnie zna, ten doskonale wie, że moje dzieci od lat korzystają ze szkoły językowej online NOVAKID. Niezmiennie tej samej 🙂 Dlaczego?

  • to ja decyduję, kiedy odbywają się zajęcia moich dzieci. Nie ma z góry ustalonego harmonogramu (chociaż wiadomo, że wygodniej jest jak się go sobie wdroży), lekcje można bezpłatnie przenosić na inny termin (nie traci się godzin w razie choroby, niemocy, czy jakichkolwiek innych zmian). Plan jest dostosowany DO NAS.
  • Angielski dla dzieci z NATIVE SPEAKEREM, czyli osoby których językiem ojczystym jest dany język. Dla mnie ideał. Nikt nie nauczy cię szybciej języka obcego, niż osoba która porozumiewa się praktycznie tylko nim (oczywiście często nauczyciele znają też język kraju w którym uczą, ale dzięki temu, że ich językiem native jest język angielski, to nie czują takiej “presji” żeby tłumaczyć coś po polsku)
  • Lekcja “1 na 1” – ok, grupy są spoko, ale kiedy nauczyciel przez cały czas trwania lekcji jest skupiony tylko na uczniu, to efektywniej może kontrolować popełniane przez niego błędy
  • Nauka angielskiego poprzez zabawę – wiesz dlaczego najszybciej uczysz się rzeczy, które najbardziej ci się podobają? Ponieważ nauka przez zabawę jest najefektywniejszą nauką języka angielskiego, także u dorosłych. Wtedy neuroplastyczność naszego mózgu działa najlepiej, najszybciej tworzą się nowe szlaki neuronalne, a wiedza dosłownie wpada nam sama. I tak jest w NOVAKID. Lekcje są super ciekawe, nastawione na zabawę, nauczyciele naprawdę starają się zapewnić dzieciom nie tylko wiedzę, ale także rozrywkę. Novakid odkrył, że grywalizacja poprawia wyniki młodych uczniów aż o 39%.

SPRAWDŹ TUTAJ! 

  • moi chłopcy kochają komputery, internet, więc samo obcowanie z komputerem jest dla nich super emocjonujące. To też robi swoje!

O tym, zajęcia dla dzieci w domu, to game changer, że ja w tym czasie mogę ugotować obiad, posprzątać, pomalować paznokcie, poczytać książkę, popracować – you name it, nawet nie muszę wspominać.

Nie tracimy czasu na dojazdy, nie denerwujemy się, że w razie choroby lekcje nam uciekają, trochę ściągnęliśmy z siebie ciężar “szybciej, szybciej, musimy zdążyć na angielski”, co jest mega ważne. Zwłaszcza teraz, w czasach kiedy spieszymy się non stop!

No ok, wszystko pięknie, ale czy taka nauka jest efektywna. Powiedzmy, że zdany w zeszłym roku egzamin ósmoklasisty na 100% powinien wystarczyć. Tak, Filip też kiedyś korzystał z platformy do nauki języka angielskiego NOVAKID. W innej szkole językowej nie był. Teraz jego nauka wygląda tak, że filmy/seriale ogląda tylko z angielskim lektorem.

Nauka angielskiego dla dzieci online – tylko w Novakid! 

W Novakid pierwsza lekcja jest ZAWSZE darmowa, dzięki czemu Ty i Twoje dziecko, możecie sami sprawdzić jak taka nauka wygląda. Poniżej zostawiam Ci link do darmowej lekcji 🙂

Dodatkowo z kodem: JUSTYNA20  otrzymasz ode mnie (w ramach współpracy ze szkołą) 20% zniżki na paczki lekcji trwające od 4 do 12 tygodni.

   Send article as PDF   

Leave a Comment