Wywiad FLOW... Kamila Szczawińska - Flow Mummmy
Uncategorized

Wywiad FLOW… Kamila Szczawińska

Jest Modelką z zawodu, Magistrem Psychologii z wykształcenia, Mamą w życiu, a nawet Blogerką – pewnie z pasji 🙂

kamila1

Przede wszystkim jednak jest kobietą z krwi i kości, ale tak jakby poza kategoriami. Dlaczego?  Bo osiągnęła tyle, ile niejednej z nas się marzy. Chodziła po wybiegach najlepszych projektantów, pozowała wybitnym fotografom, porzuciła wszystko by zostać Mamą… Pisze o sobie:  “Mam 1 męża, 2 dzieci, 2 konie i 3 psy- jestem bardzo spełniona w życiu, ale modeling uzależnia i cieszę się że wróciłam”.

Od niedawna jest także blogerką 🙂 Jej strona My Fitspiration by Kamila Szczawińska powstała niedawno, zupełnie jak FLOWmummy 🙂 Znajdziecie tam mnóstwo porad dotyczących zdrowego odżywiania, oraz zdjęć na których można podziwiać piękną autorkę podczas pracy modelki.

Ja – FlowMum zadałam jej kilka pytań dotyczących współczesnego macierzyństwa. Enjoy 🙂

PANI KAMILO, MAŁO KTO PATRZĄC NA PANIĄ ZDAJE SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE JEST PANI MAMĄ DWÓJKI MALUCHÓW: 5-LETNIEGO JULIANKA I 3-LETNIEJ KALINKI. NA WSTĘPIE ZATEM CHCIAŁAM PANIĄ ZAPYTAĆ CZYM WEDŁUG PANI JEST MACIERZYŃSTWO? NIEUSTAJĄCĄ, RÓŻOWĄ SIELANKĄ? CZY JEDNAK CIĘŻKĄ “HARÓWĄ”, ALE ZE WSPANIAŁYMI NAGRODAMI?

Macierzyństwo jest najpiękniejszą, ale i najtrudniejszą “przygodą” naszego życia. Wychowując dzieci, w ciągu dnia sto razy można zmienić nastrój. Zwłaszcza kiedy ze słodkich, grających wspólnie białogłowych maluchów, dzieci zmieniają się w bijące się potworki, aby za chwilę przytulać się i bawić się grzecznie razem. Dookoła bombardują nas rewelacje dotyczące wychowania dzieci i tego jakimi matkami powinnyśmy być – czasami można od tego dostać zawrotów głowy. Kocham swoje dzieci nad życie, ale są ciężkie momenty i warto podkreślać, że macierzyństwo bywa czasem skomplikowane.

JAK PANI MYŚLI: CO SPRAWIA, ŻE KOBIETY NIE CHCĄ MÓWIĆ O TRUDACH BYCIA MAMĄ? WCIĄŻ OBECNY JEST W NAS STEREOTYP MATKI POLKI?

Myślę, że kobiety boją się, że zostaną uznane za niezaradne i marudne. Uważam, że czasami warto się wyżalić, skonsultować z przyjaciółką bo razem jest raźniej. Macierzyństwo to nie tylko różowy i pachnący bobas, ale także nieprzespane noce i rozciągnięty brzuch. Na szczęście dzieci są tak cudowne, że jednym uśmiechem potrafią zrekompensować wszystkie złe chwile.

CZYM JEST DLA PANI ŚWIADOME MACIERZYŃSTWO? TOTALNYM SKUPIENIEM NA DZIECIACH CZY DBANIEM RÓWNIEŻ O SWOJE POTRZEBY? WIELE KOBIET MA Z TYM DRUGIM PROBLEM.

Od samego początku dbałam o to, aby nie zgubić siebie, aby moje pasje sprzed ciąży były nimi również po pojawieniu się na świecie dzieci. Moją odskocznią zawsze był i jest sport. Nic mnie tak nie oczyszcza i nie relaksuje jak godzina wysiłku fizycznego. Staram się minimum 3 razy w tygodniu wygospodarować czas na trening, albo sprawić że dzieci uprawiają sport razem ze mną. Również  modeling jest dla mnie odskocznią, są to chwile tylko dla mnie.

URODZIŁA PANI DWÓJKĘ DZIECI, UKOŃCZYŁA W TYM SAMYM CZASIE STUDIA I NA DODATEK WRÓCIŁA DO MODELINGU- BYŁO BARDZO CIĘŻKO?

Były momenty trudne, zwłaszcza kiedy miałam w szkole sesję, a w domu dwójkę chorych maluchów. Czasami myślałam, że się poddam, ale na szczęście motywował mnie mąż i jakoś pokonywałam te trudności. Teraz już jest łatwiej, dzieci są większe, chodzą do przedszkola, więc mogę wszystko załatwić kiedy nie ma ich w domu.

CO PANI, JAKO AKTYWNA MAMA, PORADZIŁABY KOBIETOM, KTÓRE DOPIERO ZACZYNAJĄ PRZYGODĘ Z MACIERZYŃSTWEM? RADA, KTÓRĄ ŻAŁUJE PANI, ŻE NIKT JEJ WCZEŚNIEJ NIE UDZIELIŁ.

Słuchać siebie, a nie cioć, mam i babć. Mamy intuicję i najczęściej same wiemy co zrobić w danej sytuacji. Nie bójmy się też wychodzić z domu i szukać chwili tylko dla siebie.

kama

 

Nie wiem jak Wy, ale ja po “rozmowach” z takimi kobietami od razu dostaję skrzydeł.   I nie wierzę, że “takim mamom jest łatwiej bo mają kasę”.

Za żadne pieniądze nie kupisz pasji życia, zdyscyplinowania ani siły psychicznej. Pewnie, że łatwiej wtedy o modne ciuchy, zabiegi kosmetyczne a nawet operacje plastyczne. Tyle, że to tylko powierzchowność!

Pewność siebie i akceptacja własnej osoby- to klucz do piękna i szczęścia. Ja w to wierzę!

 

Zachęcam Was do śledzenia bloga Pani Kamili o TUTAJ oraz jej facebookowego profilu -> TUTAJ.

 

*zdjęcie pochodzi z kampanii reklamowej torebek Sabriny Pilewicz, autorką zdjęcia jest Iza Grzybowska

**zdjęcie z sesji dla polskiej edycji magazynu Harper’s Bazaar, autorem jest Mateusz Stankiewicz

 

P.S.

Na górze pojawiła się nowa zakładka “Wywiad z FLOW…”, chyba rozumiecie co to znaczy? To nie ostatni wywiad z inspirującą mamą 🙂 STAY TUNED

 

   Send article as PDF   

14 komentarzy

 • Super. Szkoda tylko, że taki krótki 🙁 Czekam na więcej i trzymam kciuki. Choć to trudne czasem, ale KOCHAM być mamą.

 • Akceptacja siebie i poczucie własnej wartości to na pewno klucz do szczęśćia. Trochę łatwiej “dostaje się skrzydeł” kiedy jest się marką samą w sobie i ma się wianuszek wielbicieli w postaci np. mediów zapraszających do programów. Oczywiście wiem, że na bycie rozpoznawalnym trzeba sobie zapracować, ale kiedy już się osiągnie pewien poziom “sławy” nowe przedsięwzięcia rozkręcają się szybciej, a cele osiągane na oczach widzów są bardziej spektakularnie. Nie jest łatwo utrzymać się na szczycie, ale jeśli nie roztrwoni się osiągniętego sukcesu i nie straci renomy w jakimś głupim skandaliku, to małymi kroczkami osiąga się duże rzeczy. Nie ma co zaprzeczać, że media mogą bardzo pomóc w promocji osoby, celu, programu, bloga itp :). Nie ujmuję, broń bosze ;), Pani Kamili zasług, bo bycie aktywną na wielu polach kobietą i jednocześnie spełnioną mama 2 dzieci nie jest łatwe. Tym bardziej nie jest łatwe kiedy jest się znaną i ocenianą przez wielu nieznajomych w sytuacjach codziennych. Zazdroszczę jej jedynie zdyscyplinowania, zmysłu planowania i tego zamiłowania do sportu – mnie często brakuje konsekwencji i pewnie dlatego wielki sukces jeszcze jest przede mną ;)).

  • oczywiście, że łatwiej osobom rozpoznawalnym, ale tylko w kwestii biznesu. w kwestii życia? hhmmm.. no nie wiem.. ja tam mogłam sobie nie chudnąc po ciąży i jedyne na co się narażałam to komentarze znajomych… już nie wspomnę o innych, tych ważniejszych aspektach…
   dyscypliny i charyzmy sie nie kupi, nie zapewnią jej żadne media… to się po prostu ma, albo się nad tym pracuje 🙂

  • chciałam coś nowego, a nie testy kolejnych butelek- to już jest, a wywiadów nie ma :))

 • super pomysł, czekam na kolejne wywiady! Ty jesteś zwierzę madialne:) Proszę to przyjęć jako komplement 🙂 Gratuluje pomysłu!

 • Dziękuje za ten wywiad. Porada “Słuchać siebie, a nie cioć, mam i babć” i “szukaj chwil tylko dla siebie” są niestety trudne do przełknięcia dla otoczenia 🙁 Mam kochającą inteligentną rodzinkę, ale pomimo tego trudno im było zaakceptować, że czasem w domu panuje bałagan a ja pomimo tego czytam ze spokojem gazetę, albo piszę kolejny post. Niestety nie można wykonywać wszystkich domowych obowiązków na czas, bo za parę lat obudzimy się z myślą, że nasz dom świecił czystością, ale my za to zniknęłyśmy. We wszystkim trzeba trzymać się zdrowego rozsądku i walczyć o siebie.

 • Lubię ją! Miałyśmy okazję siedzieć na jednej kanapie w Pytaniu na Śniadanie. Bardzo pozytywna osoba, w ogóle nie zadufana w sobie (w przeciwieństwie do prowadzącej owy program).

Leave a Comment