"Dzieci! Dzisiaj obiad sami robicie!" czyli jak uczcić Dzień Pizzy. - Flow Mummmy
Uncategorized

“Dzieci! Dzisiaj obiad sami robicie!” czyli jak uczcić Dzień Pizzy.

Czy może być milsze święto od tego?

Czy można lepiej spędzić Dzień Pizzy, niż siedząc i oczekując na jej podanie, kiedy jednocześnie w tle leci “Felicita”?! (kto pamięta ten hit?!)

Zacznę od tego, że jeżeli masz jeszcze małe dzieci, to nie martw się! Dzień, kiedy Twoje maluchy zaczną robić wszystko to co Ty dla nich, tak czy siak nigdy nie przyjdzie! 😂 Nadejdzie jednak taki, kiedy dzieci będą chciały gotować, szykować, a Ty nie będziesz dostawać palpitacji serca za każdym razem, kiedy będą się zbliżać do kuchennego blatu.

Jako, że Dzień Pizzy to nie byle jaki dzień, a jednak święto, które celebrować trzeba tak jak należy, czyli z pełnymi brzuszkami, nie licząc przy tym ani kalorii, ani rozsypanych kilogramów mąki, to w tym roku sprzedam Ci turbo patent na to, żeby to dzieci zrobiły Wam przyjemność w postaci obiadu, a nie Ty im.

Jesteś gotowa? Nie żartuję. Jest bardzo prawdopodobne, że Twoje synapsy nie dadzą rady temu natężeniu.

Dobra, jadę…

TRZEBA DZIECIOM POZWOLIĆ NA SAMODZIELNOŚĆ.

Ja wiem, że samemu szybciej, że lepiej, że może sos nie wyjdzie taki słony, a pizza taka równiutka. Wiem. Ale co z tego?!

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie?!

Żeby było jasne – to nie tak, że ja tak OD ZAWSZE robię. Nie nie. To, że ja wiedziałam, że dzieciom na samodzielność trzeba pozwolić to jedno. To, że najczęściej słyszały “dobra, ja to zrobię”, “poczekaj pomogę”, to już inna para kaloszy tudzież trampek. Jasne, w innych tematach stawiałam na “sorry chłopaki, ale musicie sami”, ale w kuchni? Przy gorącym?! Ło matko i córko, której nie mam!

Plan jest taki: z okazji Dnia Pizzy, który nie wyobrażam sobie, że bezczelnie olejesz i nie uczcisz odpowiednio, zaproś dzieciaki do kuchni. Jeżu przecież to będzie super spędzony czas! I co, że brudno? Że mąka we włosach? Sos na kafelkach? So what?! A po co te wszystkie ścierki, które trzymasz pod zlewem?

https://www.instagram.com/p/CLEV304hUh4/

Jedyne co musisz zrobić to znaleźć super przepis na pizzę (nie nie, nie taki który znasz, daj dzieciakom wybrać, którą chcą zrobić!) – na portalu PRZEPISY.PL znajdziesz 101 pozycji, a ja ze swojej strony polecam szczególnie MARGERITHĘ na cienkim cieście, które wychodzi ZAWSZE!

Oooo i polecę Ci szał ciał, który robię ostatnio co tydzień! Kliknij w zdjęcie, a przeniesie Cię automatycznie do przepisu!

   Send article as PDF   

Leave a Comment