Śniadanie FOREVER, czyli najlepsza opcja w DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. - Flow Mummmy
LIFESTYLE W KUCHNI

Śniadanie FOREVER, czyli najlepsza opcja w DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA.

Znacie mnie trochę prawda? Oj znacie. Wiecie, że oprócz koszulki z hasłem “prokrastynacja forever”, mogłabym nosić taką głoszącą “kocham sen, bo jest jak wehikuł czasu, który prowadzi prosto do śniadania”, ewentualnie “wierzę w przeznaczenie i śniadanie”. No bo czy jest coś lepszego od momentu, kiedy jeszcze w piżamie, możesz zjeść coś pysznego?! No jest?! Oprócz nowej pary butów – wiadomo, nie przesadzajmy.

Postanowiliśmy z M uczcić Dzień Zdrowego Śniadania i zaserwować dzieciom coś ekstra. Dzieciom? No dobra, bez ściemy – sobie też. SMOOTHIE BOWL, czyli coś, co bije na głowę wszystko, co do tej pory jadłaś. Coś, czego nie odmówi żaden niejaden. Taką przynajmniej mam nadzieję 🙂

SKŁADNIKI:

  • dowolne owoce – u nas banany i mango (mango to nasz ulubiony owoc! w oryginale banany powinny być mrożone, ale jest prawie zima, więc nie przesadzajmy)
  • jogurt (albo mleko lub woda, cokolwiek, byle odrobinę – zmiksowane owoce mają być gęste)
  • owoce (dowolne do przybrania)
  • orzechy, bakalie (również to co lubisz)
  • wybrane płatki (u nas Lubella Mlekołaki CINISy, bo wszyscy dalibyśmy się pokroić za nie, za ich cynamonowy słodki smak)

Patent polega na tym, żeby do zmiksowanych owoców dodać tylko odrobinę płynu (po to, żeby ułatwić zmiksowanie), rozlać wszystko do miseczek, a dzieciom pozwolić na szaleństwo!

Czy to nie jest śniadanie idealne? Do owoców można dodać szpinak (wtedy płyn będzie oczywiście zielony), maliny, jagody – co chcecie.

Owoce? Są.

Wartościowe tłuszcze w postaci orzechów? Są.

Wartościowe zboża, które są niezbędnym składnikiem w naszej diecie? Są!

Wylizane miski? Też!

Chłopcy byli zachwyceni!

Lubella Mlekołaki CINISy idealnie tutaj pasowały, razem z orzechami nadawały odpowiedniej chrupkości (kto ma dzieci, ten rozumie) i smaku. Zresztą banany i cynamon to połączenie idelane, więc nawet nie ma co tutaj dyskutować 🙂 Płatki są naturalne, dostarczają potrzebnej dzieciom energii oraz minerałów (m.in.  manganu, potrzebnego do utrzymania zdrowych kości). No i ten smak! Czy istnieje w ogóle osoba, która ich nie lubi?

Koniecznie spróbujcie takiego śniadania u siebie! I dajcie znać czy Wasze życie, od momentu wprowadzenia smoothie bowl do diety, jest lepsze! 😀

*wpis powstał przy współpracy z marką Lubella
   Send article as PDF   

2 komentarze

Leave a Comment