Z poradnika mamy trójki dzieci- najlepszy sposób na chwilę spokoju. - Flow Mummmy
MACIERZYŃSTWO

Z poradnika mamy trójki dzieci- najlepszy sposób na chwilę spokoju.

Dzieci potrafią być upierdliwe. Jedno dziecko potrafi wytrącić z równowagi największego stoika, oazę cierpliwości i fana samokontroli w jednym . Wyobraź sobie zatem co ja mam ze swoją trójką… Zostawmy to jednak proszę w kwestii domysłów, bo niektóre opisy zwyczajnie nie nadają się do publikacji.

Jako mama trójki chłopców muszę być kreatywna. Muszę wymyślać im zabawy, pomagać w wielu czynnościach, bo przecież dziewczynki to “wszystko potrafią”, a chłopcy? No jestem ich mamą, muszę im pomóc się ogarnąć w życiu, odrabiać zadania domowe, sprzątać po nich, karmić, ubierać…. Hahaha błagam… kto mnie zna ten wie, że jestem najbardziej leniwą mamą świata. Nie mniej jednak wierzę, że to moje lenistwo wyjdzie chłopakom na dobre. Odrabianie zadań domowych? Błagam! Ja już swoją pulę w życiu wykonałam. Pomóc? Jasne, pomogę, ale nie ma opcji, żebym coś zrobiła za kogoś! Wymyślanie zabaw? hello! Dzieci mają większą wyobraźnię od rodziców! Wystarczy, że się wysilą! Sprzątanie, karmienie, ubieranie? Moje dzieci są samodzielne od kiedy… nawet nie wiem. Ale od bardzo dawna 🙂 I jestem z tego powodu bardzo dumna.

Nie mniej jednak, to że większość rzeczy moje dzieci potrafią zrobić same, wcale nie oznacza, że co 5 sekund nie słyszę jak któryś z nich krzyczy “mama!!!”. Serio. To jest chyba ewenement na skalę światową (no chyba, że jest tak w każdym domu, wtedy napisz mi o tym, bo naprawdę czasami myślę, że coś mi w życiu nie wyszło) – siedzi sobie takie dziecko obok swojego taty, ale nie! Woła “mama”! Krzyczy do mnie! Chociaż aktualnie leżę w wannie i próbuję się zrelaksować!

Ok, ale ja nie o tym chciałam, bo zaraz pomyślisz, że się żalę (nie będę kłamać, miałam ochotę sobie tak troszkę ponarzekać). Wracając jednak do tego, że jestem leniwa, to musisz wiedzieć, że właśnie przez to moje lenistwo, często “wymyślam” najszybsze i najlepsze rozwiązania na dany problem. Wiesz co robię, kiedy moje dzieci marudzą, że im się nudzi, albo kiedy widzę, że szukają zadymy, bo jakoś im zabawa nie idzie? Rozkładam na podłodze koc (to ważne) i wysypuję im całe LEGO jakie mają. Tu zdjęcia, gdybyś chciała sobie to zwizualizować.

Aaaa bo ten koc to tylko na te małe klocki, które się później zbiera przez kolejne 10 lat. LEGO Duplo chłopcy mają schowane w szufladzie pod łóżkiem.

Ok, ale co dalej. Czasami nie wystarczy im rzucenie hasłem “bawcie się”. Czasami potrzebują większej zachęty, w stylu “to teraz zbudujcie mi psa!”, albo “zbudujcie dom!”, ewentualnie “zróbcie sobie nowego rodzica”. Cokolwiek! Nikt nie powiedział, że to ma być budowanie z instrukcją z zestawu! W tym właśnie tkwi prawdziwy urok klocków LEGO – robi się z nich co się chce!

My ostatnio, żeby poczuć ducha nadchodzących Świąt (dobra, akurat tym razem ja też się wkręciłam, bo przecież też uwielbiam LEGO!) zrobiliśmy ozdoby świąteczne. Ok, może “ozdoby” to za dużo powiedziane, bo to jednak tylko MIKOŁAJ, RENIFER Z ELFEM, CHOINKA i BAŁWAN (kliknij i zobacz instrukcje!!!), ale wciąż! I tak, ja i Dżastin, jak ostatnie ciemęgi, budowaliśmy z instrukcji, a chłopcy?! Z głowy! Z wyobraźni! Takim sposobem Mikołaj Edka o imieniu Radek (nie pytaj) wygląda jak … (serio nie wiem, wymyśl nazwę), Bruśka renifer jeździ na wózku, a Filipek w sumie pomagał mi, bo przecież sobie nie radziłam…

Jak widzisz klocków LEGO mamy sporo. To, obok książek i figurek zwierząt i superbohaterów taka zabawka, na którą kompletnie nie szkoda mi pieniędzy, którą wiem, że odziedziczą nawet moje wnuki (wiesz, że od 1958 roku, czyli od momentu, kiedy zostały opatentowane, nie zmieniły się nic a nic?!). Oczywiście ta cała kolekcja to efekt zbierania ich od prawie 10 lat 🙂 Nie ma zabawki, która tak rozwija kreatywność dziecka, uczy kolorów, dodawania, odejmowania, mnożenia, wizualizacji przestrzennej i zajmuje na tak długo. Jestem fanką.

A wiesz co się właśnie zaczyna?! GRUDZIEŃ – miesiąc prezentów! U nas LEGO to zawsze podstawa! Nie wiesz co kupić swojemu dziecku? Kup LEGO. Nie wiesz co kupić kuzynowi? Kup LEGO? Co kupić mężowi? LEGO TECHNICS! (serio, Dżastin by się chyba posikał). TUTAJ znajdziesz świąteczną ofertę 🙂

Koniecznie zobacz wpis do końca! Jest VIDEO! <3

Wpis powstał na zlecenie LEGO, ale swoje zachwyty dodałam osobiście.

 

   Send article as PDF   

6 komentarzy

Leave a Comment