Najzdrowsze desery świata, które pokocha każde dziecko. - Flow Mummmy
Uncategorized

Najzdrowsze desery świata, które pokocha każde dziecko.

Jak już zdążyłaś się przekonać, jestem taka fit, że już chyba bardziej nie mogę. Moja rodzina ma z tym trochę kłopot, bo jednak umówmy się – w towarzystwie czipsów zawsze weselej się żyje, ale co tam. Tłumaczę “to dla wszego zdrowia niewdzęcznicy”, a że tłumaczę non stop, to zaczynają trochę kumać, że sorry, ale pringelsików nie będzie, za to mamusia sama zrobi czipsy z jabłek. Tak, taką matką się stałam.

Jako, że jestem mamą, która w tygodniu gardzi niezdrową żywnością (co innego w weekendy, wtedy mogłabym się kapąć w glutaminianie sodu) to i dzieciom staram się przygotowywać dania, które są zdrowe. Tak tak. Jak szaleć to szaleć. A że moje dzieci kochają słodycze (bo są moimi dziećmi, więc to dosyć logiczne), to musiałam im wymyślić coś, co ich zachwyci i sprawi, że nie będą dostawać delirki za każdym razem, kiedy jesteśmy w sklepie i na horyzoncie pojawiają się rzeczy “weekendowe”.

Poniżej, z dumą i wewnętrznym uczuciem spełnienia i myśli “jestem przeboska, że to wymyśliłam”, przedstawiam Ci najlepsze alternatywy “słodyczy”. BAKOMA poprosiła mnie o podzielenie się swoimi propozycjami z użyciem Jogurtu Naturalnego Gęstego właśnie dzisiaj! W DZIEŃ DZIECKA!

1. MUS CZEKOLADOWO – ORZECHOWY

Mój faworyt. Zastępuje dzieciom ukochane “jogurciki”. Generalnie nie mam z nimi problemu, bez przesady, bądźmy poważni, ale… kiedy dziecko po raz 5 woła “ja chcę jogurcik”, to jednak zapala mi się w głowie czerwona lapka “oho, moje dziecko ześwirowało”. A ja, jako odpowiedzialna matka (wiadomo), nie lubię sytuacji, kiedy moje dzieci świrują.

Przepis jest banalny – mieszamy wszystkie składniki, najlepiej ubijaczką, wtedy serio wychodzi taki lekki musik. Ja dodatkowo dosładzam wszystko miodem, ewentualnie syropem daktylowym (jaki on jest pyszny!!!). Jogurt Naturalny Gęsty Bakoma naprawdę pasuje tutaj idealnie – jest kremowy, GĘSTY i dzięki temu nie powstaje z masy jogurt pitny, a właśnie MUS 🙂 (czy to normalne, że kiedy myślę o takich pysznościach, moje ślinianki zaczynają wariować?)

2. BATONY ZBOŻOWE (lub lody jak wolisz)

Letni hit! Jogurt Naturalny Gęsty mieszam z musli (tutaj czekoladowym), owocami, orzechami. W sumie składniki wybierz sama. Całość przekładam do pojemnika i zamrażam! Batony lodowe (tak, to zdecydowanie najlepiej je określa) są przepyszne!!!! Nie chce siać zamętu i zdradzać Wam wszystkich małżeńskich tajemnic, ale M wyżera je ukradkiem dzieciom. Już 2 razy go na tym przyłapałam.

3. TARTA Z JOGURTEM I OWOCAMI

Najpiękniejsze ciasto świata, które Twoje dzieci mogą jeść bez najmniejszych wyrzutów sumienia (TY TEŻ!!! czy to nie piękne?!).

Tutaj Jogurt Naturalny Gęsty Bakoma to akurat mus – nie ma opcji, że tarta wyjdzie z normalnych jogurtem, bo on zwyczajnie się z niej wyleje – a tego nie chcemy.

Z daktyli, rodzynek, nerkowców robimy spód tarty (miksujemy przez dłuższą chwilę, aż składniki się połączą), schładzamy go, a po godzinie nakładamy jogurt, dekorujemy owocami i ewentualnie słodzimy (u nas znowu syrop daktylowy, bo ja naprawdę go kocham…)

Aaaa i jeżeli chcesz mi podziękować za genialne pomysły, to w ogóle się nie krępuj :))

 

   Send article as PDF   

4 komentarze

  • Skorzystam z przepisów 🙂 chociaż kucharka ze mnie kiepska …W ramach prozdrowotnych rewolucji uzdatniłam w domu wodę filtrem do wody pod zlewem w kuchni…I teraz dzieciaki mają zabawę z nalewania wody specjalnym kranikiem.

  • Dzięki za pomysły, bo ja już naprawdę nie wiem, co czasem im wymyślać do jedzenia. I żeby jeszcze do tego było zdrowe…

Leave a Comment