Masz więcej niż ci się wydaje. - Flow Mummmy
Uncategorized

Masz więcej niż ci się wydaje.

Codziennie martwię się o tysiąc spraw. To dziwne, bo wychodzę z założenia, że zawsze lepiej widzieć szklankę do połowy wypełnioną kolorowymi żelkami, niż płakać że tych cukierków nie ma i o matko bosko będę głodna. We wszystkich swoich życiowych problemach, zawsze widzę słońce, plażę i kolorowego drinka, zawsze znajdę jakiś pozytyw, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się tak dramatyczna, że najlepiej byłoby usiąść, płakać i rozmazać sobie cały tusz, który sorry, ale jednak trochę kosztuję, więc nie dziękuję, wolę się cieszyć.

Nie rozumiem jednak, dlaczego na co dzień, nie potrafię cieszyć się w 100%, tak całą sobą, z tego co mam. Dlaczego potrzebuję wyjechać na 2 dni, żeby poczuć że tęsknię? Dlaczego muszę się pokłócić, żeby skumać, że to jednak bez sensu, że lepiej przytulić, pogłaskać i powiedzieć “aj low ju”? Dlaczego najpierw muszę zjeść całego kebaba, żeby później myśleć “w sumie kompletnie go nie chciałam, wolę pomidora”?

Chcę doceniać to co mam, chcę codziennie dziękować za 3 pary najpiękniejszych stóp świata, za męża, który kocha tak jak nikt na świecie, za zdrowie, dzięki któremu mogę się tym wszystkim cieszyć.

Chcę kochać, dbać, śpiewać i tańczyć, nawet wtedy, kiedy w radiu leci “zjem cię bejbe, zjem cię całą”. Kij z tym! Najważniejsze, że bit jest dobry.

Martwi mnie, że większość z nas, nie rozumie że ma w życiu ogromne szczęście. Dzieci, zdrowie, miękkie łóżko, pachnąca pościel i ulubiony facet obok. A nawet jak faceta brak, to nawet ukochona poduszka robi robotę. Widzieć rzeczy, których innych kompletnie nie obchodzą, a nam robią dzień. I nie, nie ma nic złego, że raz na jakiś czas krzykniemy (w duchu, na całe gardło, jak chcemy!) “no ja pierdole!”. Ok. Bywają i takie sytuacje. Ale wyjśc z nich, zostawić za sobą jak pryszcza sprzed tygodnia i cieszyć się tym co mamy, bo mamy więcej niż widzimy. Tego chcę. I tego Tobie życzę.

 

zdjęcia: Emilka Pryśko <3

   Send article as PDF   

3 komentarze

  • Zdjęcia piękne. Tekst jak zwykle trafiający w sedno. Zdecydowanie nie potrafimy się cieszyć z tego co mamy. Lubimy się dołować i chcieć ciagle więcej. Zawsze inni, szczegolnie na zdjeciach na fb, mają lepiej. Mi jest dobrze w moim życiu. Mam dwójkę wspaniałych dzieci, kochajacego męża, ktory potrafi wkurzyć mnie jak nikt, ale jesteśmy zdrowi, mamy co jeść (choć dzieci wymiatają lodówkę do czysta) i staram się chłonąć każdy dzień i cieszyć się pierdołami bo szkoda życia na umartwianie się. Życie jest krótkie i bardzo kruche. Doceniajmy to co mamy i ludzi których mamy obok. Pozdrawiam Olga

    • Olga! Pięknie napisane! Dokładnie tak myślę! Jasne, że zdarzają się kiepskie dni, bo tamten ma lepiej, a tamta ładniejsza, a ich dziecko to kompletnie nie krzyczy, ale wszyscy wiemy że to bzdura. Ja już dawno dorosłam w temacie “jak będę…. to będę szczęśliwa”. Jestem szczęśliwa z tym co mam! A najważniejsze – takiego podejścia można się nauczyć!

  • Prawda. Też często zapominam o tym wszystkim co mam i z czego mogę się cieszyć. Ale staram sobie o tym codziennie przypominać. Ostatnio przeczytałam książkę, która otworzyła mi oczy na wiele spraw. Nazywa się “Zatrzymać dzień”. Jest bardzo nietypowa w każdy możliwy sposób. Dzięki niej spojrzałam radośniej na Świat. Serdecznie polecam 🙂

Leave a Comment