Bądź jak NINJA, czyli stresie wypierdzielaj! - Flow Mummmy
LIFESTYLE

Bądź jak NINJA, czyli stresie wypierdzielaj!

Jak ja potrzebowałam takiego czasu.

Nie, nie od dzieci. Jestem jakoś dziwnie na etapie, że pomimo tego, że uważam, że wszyscy potrzebujemy czasu tylko dla siebie, to jednak za dziećmi tęsknię strasznie haha. Serio! Kiedyś, kiedy byli maleńcy, tylko szukałam okazji, żeby się wyrwać z domu. Teraz? Tęsknię na maxa, myślę “na ciul mi to było” i w ogóle jakąś taką pustkę czuję. Na szczęście jeszcze całkiem nie zdurniałam i wiem, że taki czas należy się matkom jak psu buda.

W myśl tej zasady, w piątek 1.12 wyjechałam na #UNSTRESS Camp, czyli warsztaty które miały w zamyśle pomóc uczestnikom poczuć siebie, wyluzować, odpuścić, zwolnić i w ogóle poczuć się chill, zen i part of nature. Czy się udało? Jezusie jezusieńki. Ależ było bosko! Kto nigdy nie przeżył kilku dni słuchając tylko siebie, ten nie wie co to szczęście.

Angry Tom Hiddleston GIF - Find & Share on GIPHY

Przez te 3 dni, każdy z uczestników miał 3 zadania. Wsłuchać się w siebie, zrozumieć siebie i o siebie zadbać. Total! Basia (koniecznie sprawdź jej STRONĘ i YOUTUBE) zadbała o nasze ciała, Marcin Bebelski (TUTAJ) czyli osteopata, który pomógł nam zrozumieć czym jest stres, jak sobie z nim radzić no i wymasował za wszystkie czasy, oraz sama Oczyszczalnia (TUTAJ sprawdź!) czyli jedno z piękniejszych miejsc ever. Nawet nie wiem co napisać – to było mega doświadczenie. Zrozumiałam, że jedyne co może mnie w tym macierzyńskim i życiowym pędzie zatrzymać, choć na chwilę, to właśnie taki czas, tacy ludzie, takie zadania. Relaksacja – o matko! Jeżeli tylko będziesz miała możliwość, to spróbuj treningu autogennego Schultza, znajdziesz w necie na bank instrukcje. Uwierz mi, to jest petarda.

“Tak trzeba żyć”. Dokładnie to wyniosłam z tych 3 dni. TAK TRZEBA ŻYĆ. Dbając o siebie, nie pozwalając, żeby duperele i drobiazgi rozpieprzały nam życie. Zwracając uwagę na swoje potrzeby i potrzeby swojego ciała. Nie tuszując problemów, tylko je rozwiązując na bieżąco. Tak trzeba żyć. Po prostu blisko siebie…

Chyba jeszcze nigdy tak nie wsłuchałam się w siebie i swoje potrzeby. Oczywiście, że w domu o to trudno. Jasne, że zawsze czeka zlew pełen naczuń, pralka czekająca na brudne ciuchy, klejący stół, serial do obejrzenia. W domu ciężko znaleźć siłę i motywację do bycia z samą sobą, ze swoimi problemami. Zresztą jaką siłę?! Ciężko znaleźć możliwości, żeby to zrobić, bo przecież zawsze ktoś, coś chce! Na szczęście można zafundować sobie chociaż namiastkę tego w domu. Jak?

Angry Hocus Pocus GIF - Find & Share on GIPHY

Zacznij od powtarzania sobie codziennie jaka jesteś zajebista. Podziękuj sobie za to, że jesteś w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Podziękuj ciału za dzieci. Za najwspanialsze istoty jakie znasz. Stworzyłaś je! Czy może być coś bardziej kozackiego?! Dbaj o siebie. Jedz pyszne i zdrowe rzeczy, uprawiaj jakiś sport, spaceruj, spróbuj jogi (np. z kanału BASI). Obiecuję, że już po krótkim czasie, poczujesz mega różnicę. Zacznij zwracać uwagę na potrzeby swojego ciała (nie tylko “potrzebuję nowych butów!” chociaż oczywiście nie świrujmy, to też jest ważne!). Jak to zrobić? Przeczytaj ten artykuł. Zdziwisz się ile sygnałów, żebyś zwolniła, daje Ci Twoje ciało. Nie, nie każę Ci od razu porzucać wszystkich stresorów, rodziny, mieszkania w bloku, i przeprowadzić się na wieś z kuramiu i kotami, po to by zwolnić. Bez przesady. Po prostu mówię Ci, że można inaczej – spokojniej, z większą uważnością i większym poczuciem spełnienia, szczęścia i akceptacji. Spróbuj. Może okaże się, że to nie dla Ciebie, a może właśnie tego potrzebujesz?

African American Dancing GIF by Martin - Find & Share on GIPHY

Aaa! no i muszę Ci pokazać pierwszy oficjalny VLOGMAS! Właśnie z wyjazdu 🙂

   Send article as PDF   

2 komentarze

Leave a Comment