Wierzysz w Świętego Mikołaja? - Flow Mummmy
LIFESTYLE

Wierzysz w Świętego Mikołaja?

Przyznaj się. Wierzysz w tego grubego staruszka z długą, białą brodą? W czerwonej czapce i mundurku, z zaprzęgiem reniferów, rozdającego prezenty wszystkim grzecznym dzieciom? Ja wierzę! Poważnie! Chociaż trochę inaczej on w moich myślach wygląda.

Jako dziecko długo wierzyłam w Świętego Mikołaja. W sumie nawet nie pamiętam momentu w którym dowiedziałam się, że to jednak rodzice kupują te wszystkie fajne prezenty. “Mikołaja nie ma?” – zero traumy. Pamiętam później te wszystkie poszukiwania prezentów w szafkach, pod łóżkiem, w piwnicy. W 90% przypadków udawało nam się z siostrą znaleźć pakunki – ależ byłyśmy dumne 🙂 Co się zatem zmieniło, że teraz w tego Mikołaja wierzę?

Dla mnie Mikołaj to nie ten dziadek, chociaż muszę przyznać, że jest bardzo uroczy. Mikołaj to ktoś kto jest w każdym z nas. Kto w ten najpiękniejszy czas w roku, w Święta Bożego Narodzenia, chce spełnić marzenia swoich bliskich. Czy prezenty są ważne? Oczywiście, że tak! I nikt mnie nie przekona, że nie, że bez nich też byłoby tak fajnie. Prezenty to kwintesencja Świąt. Jest coś fajniejszego od widoku ukochanej nam osoby która rozpromienia się na widok prezentu który od nas dostała?

Już zaczęłaś o mnie myśleć jak o materialistce? Nic nie poradzę, że kocham prezenty, jeszcze bardziej lubię takie które świadczą o tym, że osoba włożyła w nie swój czas, serce, myśli. Takie prezenty mają znaczenie! Nie jakieś drogie gadżety, które po miesiącu się znudzą. W nosie mam prezenty na które mnie nie stać, ja chcę uczuć! Miłości, zaangażowania i uśmiechu moich bliskich. Takie prezenty są najpiękniejsze. Nie te które świadczą o zamożności portfela, ale te które pokazują wielkość serca osoby obdarowującej. To jest ważne.

Wierzę, że Święta mają magiczną moc. Że w te kilka dni w roku nie liczą się problemy, troski, ilość zjedzonych kalorii. Wierzę, że w te kilka dni powinniśmy być z najbliższymi, śmiejąc się, wspominając i być najszczęśliwsi na świecie. Wierzę, że są to dni kiedy każdy z nas jest Świętym Mikołajem i spełnia marzenia swoich najbliższych.

103 (1 of 1)

No dobra, tylko co z prezentami?

Dla dzieci sprawa jest jasna: zabawki. Nie oszukujmy się, ale tu nie ma co kombinować z żadnym DIY. Dla dzieci liczą się zabawki, nic więcej. I dobrze! Mają prawo chcieć ich mieć jak najwięcej. W końcu czego mogą jeszcze chcieć skoro miłości i bliskości mają tyle, że aż im się bokiem czasami wylewa? 😛

Rodzice, dziadkowie? Tu się zaczynają schody. Kolejna para skarpet? Krawat? Piżama? Myślisz, że jakby im tego brakowało to by ich sobie nie kupili?  Nie to, żeby w porządnym krawacie było coś złego 🙂 Absolutnie! Ale gdyby tak podarować w tym roku coś osobistego? Coś co będzie w codziennym użytku, w czym dziadkowie naszych dzieci się po prostu zakochają? To jest tak proste, że aż śmieszne! No bo co wszyscy dziadkowie świata kochają najbardziej? Swoje wnuki! Dlatego ja w tym roku, oprócz zostawienia dzieci na weekend u swoich rodziców (haha) podaruję im coś dzięki czemu napewno nie będą aż tak za nimi codziennie tęsknić 🙂

Na bank znasz FOTOJOKERA – jestem pewna, że właśnie tam wywołujesz pamiątkowe zdjęcia z wakacji, imprez, urodzin dzieci. Teraz uważaj, bo właśnie mam zamiar Ci sprzedać najlepszy patent na prezenty pod choinkę dla całej rodziny.

200 (1 of 1)

202 (1 of 1)

205 (1 of 1)

CEWE FOTOKALENDARZ 

Legenda głosi, że nie ma na tym świecie babci i dziadka w domu których nie ma kalendarza naściennego. Poważnie! Zresztą przecież wszyscy z kalendarzy korzystamy. A wiedziałaś, że można zamówić taki personalizowany? Ze zdjęciami? Wyobrażasz sobie radość swoich rodziców? A że projektów kalendarzy jest kilkanaście (TUTAJ sprawdź wszystkie), to jestem pewna, że jakiś dopasujesz do swoich (czy też dziadków) potrzeb.

FOTOKUBEK

Zdradzę Ci tajemnicę: takie kubki dostaną na Mikołajki moi rodzice 🙂 Cały proces zamawiania tych produktów jest dziecinnie prosty: ze strony FOTOJOKER pobierasz specjalny, intuicyjny program (o TUTAJ) i projektujesz wybrany prezent. Jest tylko jeden problem: naprawdę trudno się zdecydować na konkretne zdjęcia 🙂 I znowu to samo samo co z kalendarzem: projektów kubków też jest sporo, więc przygotuj się na domową burzę mózgów (TUTAJ zobaczysz wszystkie propozycje).

A jeżeli Ci mało to zdradzę Ci, że tych prezentów możesz zaprojektować dziesiątki: poduszki, etui na telefony, tablety, puzzle, misie, notatniki. Wszystkie propozycje znajdziesz w specjalnie ku temu zaprojektowanej stronie FOTOJOKERA (link TUTAJ).

I jak? Czujesz już magię świąt? 🙂

102 (1 of 1)

 [embedplusvideo height=”440″ width=”730″ editlink=”http://bit.ly/1PSAfNS” standard=”http://www.youtube.com/v/_1DJsVg2Lds?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=_1DJsVg2Lds&width=730&height=440&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep7940″ /]

   Send article as PDF   

7 komentarzy

  • “Ja chcę uczuć, miłości, zaangazowania” -typowa kobieta 🙂 chyba wszystkie tego chcemy 🙂 Ale w te święta nie pogardzę stałką – wszystko przez Twoje posty na temat fotografii 😉

  • O super. Na pewno skorzystam, bo jakos brak mi pomyslow w tym roku. Mam tylko nadzieję, że wysylaja za granicę.
    Pozdrawiam Hania.

  • Dzięki za super pomysł! Co rok mamy wielki problem z prezentami dla dziadków! Teraz już pójdzie z górki 🙂

  • Super filmik! Chyba swoim dzieciom zrobię taką “magię świąt”. U nas nie mówi się dzieciom, że Mikołaj istnieje, ale jaki problem by się razem w tego Mikołaja nie pobawić? Kalendarz świetny! Wczoraj zamówiłam już dla siebie 🙂

Leave a Comment